niedziela, 23 września 2012

Sos pomidorowy

Sos pomidorowy był tematem przewodnim ubiegającego tygodnia...nie dlatego, że cały tydzień je przecierałam...ale dlatego, że moja pralnia, gdzie mam roboczą kuchenkę, cała była w pomidorach...No cóż...zapomniałam wyłączyć słoiki z rana wstawione... no i przypomniała mi o tym Zuzka ..niestety jak już siwo było w piwnicy, a mój przecier na zupy zamiast w słoikach był na ścianach, suficie i moim praniu ....a buuu. Wczoraj mój mężulo wystawił z niej wszystko umył wszystko co było możliwe i pewnie jutro zacznie malować ściany:) No więc wymuszony mały remont..ale obiecany już dobre kilka miesięcy temu:) Chyba zacznę używać w moim telefonie więcej aplikacji niż tylko smsy mmsy i rozmowy...kalendarz i przypomnienia. Obowiązkowo!

Jakiś czas temu otrzymałam wyróżnienie od Kasi z Galerii www.galeriawpodworcu.blogspot.com 
Kasiu bardzo dziękuję! Jest mi niezmiernie miło!

Zgodnie z regulaminem, trzeba napisać coś o sobie.. Jak już wyżej opisałam...jestem sklerotykiem strasznym. Staram się nad tym panować ale ostatnio zbyt dużo spraw na głowie objawia się w taki właśnie sposób. Umysł mam raczej ścisły, w końcu fizyk z wykształcenia:p, ale po narodzinach Blanusi odkryłam, że rękodzieło mnie kręci:) No i tak się kręcę już ponad dwa lata:) 
Mam wspaniałą rodzinę, którą kocham ponad miarę:) Uwielbiam kawę parzoną po turecku, czarną jak smoła i obowiązkowo bez cukru. 
Stresy przejadam dlatego chyba nigdy nie uda mi się schudnąć :-) 
Od zawsze kocham góry:) Niestety nie dotarłam nigdy w Bieszczady, ale przecież wszystko przed nami:) Uwielbiam kwiaty polne, zapach lasu i snikersa mojej mamy:)
Bywam chaotyczna niestety i wybuchowa...ale nie mam tendencji do obrażalstwa długoterminowego. 
Nie lubię cwaniactwa i wścibstwa. 

 Zgodnie z zasadami należy zaprosić do tej zabawy 10 blogów. Zastanawiałam się czy to zrobić, ale jest 10-tka więc piszę:

Magda z www.zlotamagda.blogspot.com - za to dobro, które sieje wokół :)
Anetka z www.bukietmalucha.blogspot.com - za wsparcie i zawsze ciepłe słowo i ostatnio za bukiety nie tylko te maluchowe :))
Kasia z www.kachna-domowo.blogspot.com - za muffinki szydełkowe i piękne damy szydełkowe:)
Foggia z www.anielskisklep.blogspot.com - za cudowne anioły, które kocham całym sercem:)
Pitu pitu z www.mojepitupitu.blogspot.com - za cudowności, które tworzy, za piękne torebki, portfele a zwłaszcza za miniaturyzatornię
Ewelina z www.ewelinaart.blogsspot.com - za cudne rysunki i malowidła, które uwielbiam z dziewczynami oglądać:-) Dziękuję za uśmiech, który zawsze wywołujesz:)
Ania z www.ania121971-niesforneszmatki.blogspot.com - za każde ciepłe słówko i za tildowe inspiracje:)
Roza z www.gdzie-nasza-kraina-nabiera-barw.blogspot.com  - jest z nami od niedawna ale bardzo lubię czytać jej bloga:)
Paulinka z http://artysto-tworz-nie-gadaj.blogspot.com - na łopatki rozbiły mnie malowane tildy na desce do krojenia, bardzo lubię jej historie nie tylko twórcze :-)
Karolina z www.tusia-naszamilosc.blogspot.com  za historie o Kochanej Tusi:-) Taka księga młodej mamy:)

I powinnam tak wymieniać i wymieniać....bo bardzo lubię wasze blogi!! Czytam ich wiele, nie zawsze pozostawiam komentarz...bo niestety czas ograniczony. Dziękuję Wam wszystkim za twórcze inspiracje, za zabawne historie, za motywację do Tworzenia, a czasami do zmian w naszym życiu! DZIĘKUJĘ!!!

Do świąt jeszcze daleko....

....ale pierwsze próby za mną...
piątek, 21 września 2012

Myszaście:)

Dzisiaj tak na szybciutko o Dostojnej Pannie Mysz:)

Nie lubię mojej namiastki aparatu://

Wszystkim życzę kolorowych snów:)
sobota, 15 września 2012

Czasami nocka jest za krótka


Dzisiaj nocka troszkę bezsenna była i trochę obrodziła...bezsenność bywa twórcza...

Szkolny królik..czyli maileg w moim wykonaniu

Zawsze podobały mi się króliki ze sterczącymi uszami:) Tzw maileg, czy jakoś tak. No to wczoraj w nocy uszyłam. Zawsze jak muszę coś "przetrawić" to siadam do maszyny....i przy tym trawieniu powstała Królisia o długości 60cm i od razu zapałałam miłością wielką do niej:) Majeczka wstając do szkoły zapytała się czy może zabrać ją do szkoły na zawsze:) No i została królisia uczennicą:) Taka maskotka szkolna:)
niedziela, 9 września 2012

Dzień w Botaniku:)

Dzisiejszy dzień spędziłam w Poznańskim Botaniku:) Dzisiaj pracująco - z okazji 100 lecia Ogrodu Botanicznego odbyła się tam mała impreza:) Jako, że udział w tym przedsięwzięciu brał Związek Międzygminny Puszcza Zielonka nasza Gmina też się wystawiła:) Było miło i bardzo wesoło, mieszkańcy Poznania byli żywo zainteresowani tym co ościenne gminy mają do zaoferowania:) Mam nadzieję, że przybędzie u nas turystów chcących zwiedzić nasze urokliwe miejsca:)

A wczorajszy wieczór zaowocował!A przed snem Majka ubrała kolejną Lilla Lou
A na koniec Blanka - przesyła uśmiechy!


Miłego i spokojnego tygodnia życzę!!

sobota, 8 września 2012

lilla lou w naszym wykonaniu:)

Hejka! Wreszcie miałyśmy czas na wystrój dla Lilla lou:)
Przedstawiam wam nasze prace!
Użyte materiały: koraliki, tasiemki, ozdoby typu gwiazdki i kwiatki, wełna czesankowa (na włosy), kredki, pisaki i tkaniny:) (ścinki). A wszystko przyklejone klejem:)

Lilla Lou by MajkaLilla Lou by me


Ostatnio powstała także okładka na zeszyt formatu A4:)


środa, 5 września 2012

Już w szkole

Tak:) W poniedziałek powitałam szkołę pierwszy raz jako mama:) Mama sześciolatki:) Troszkę nerwów było, ale po wtorkowych zajęciach zachwyt Majeczki szkołą, uspokoił wszystkich:) Klasa super:) Pani super:) Koleżanki i koledzy super :) Wszystko super:) wieczory spędzamy na pakowaniu plecaka na następny dzień i szykowania ubrania:) Powoli wchodzimy w rytm szkolny:D
Pochwalić muszę też Blaneczkę:D Od jakiegoś czasu siusia już do nocnika, więc dzień już zaliczamy bez pieluszki:)
Kreatywnie nic nie powstaje, poza uszykowaniem małego koszyka z wikliny na jutrzejsze spotkanie Klubu Kobiet (krzywy, koślawy ale jest) - ciężki tydzień w pracy, rozpoczęcie nauki Majeczki zaprzątają moją głowę całkowicie:)


Pozdrawiam Was!

poniedziałek, 3 września 2012

Candy na Filcowe Wybryki:)

Sylwik z www.filcowewybryki.blogspot.com ogłosiła dzisiaj we współpracy z Lillalou bardzo fajne Candy:-) Idealne dla Mam i córek:)

Jakiś czas temu kreatywnie zabawiała się ubieraniem Lilla Lou blogowa koleżanka Bukietowa takie cudo wtedy wykonała wraz z córeczką Julcią:

Sposób ubierania :-) można obejrzeć na blogu Bukietowej - zapraszam-www.bukietmalucha.blogspot.com

Z pewnością w najbliższym czasie sama kreatywnie pobawię się z córeczką:) Jeżeli potrzebujecie szablon zapraszam na filcowe wybryki:) Można wygrać zestaw z naklejkami:) Szczegóły na temat zestawów Lillalou na stronie www.sklep.lillalou.pl
Ponadto zestawy kreatywne można zdobyć w punktach prasowych tj. RUCH, KOLPORTER, GARMOND, FRANPRESS, a także w EMPIKU na dziale prasy dziecięcej, w SMYKU, ROSSMANIE,  drogeriach HEBE oraz w sklepie internetowym www.sklep.lillalou.pl

Jak tylko Ubiorę z dziewczynkami Lillalou to pokażę wam efekty na stronie :3

Pozdrawiam

Kasia